برگزاری سومین همایش بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد تحت عنوان زمزمه محبت

درجلسه 3دی 1393هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش  یزد مصوب شد، طبق روال دو سال گذشته نشستی با حضورهمکاران پیشکسوت فرهنگی با کلاس   سنی ازشهریور1328 لغایت شهریور1331 برگزار شود. در این جلسه زمان برگزاری گرد همائی هفته دوم اردیبهشت ماه 1394تعیین گردید که بعلت عدم تماس با بیش از نیمی از همکاران واجد شرایط،  درفروردین1394 مقررشد تا این زمان به (25ذیحجه) پنجشنبه16مهر 1394موکول گردد.

       

اداره کل و شهرستان آموزش و پرورش یزد ازچپ: بترتیب آقایان 1- محمدحسین2- ؟ 3- احمد شیرزاد 4-جلیل طیبات 5- سیدحسین کلانتری6- احمدشهسواری7- محمدرضا قانع8- ؟ 9- محمد بابائی مصلائی، 10- احمد سدرپوشان، 11- منصورارجمندی 

             در پی این مصوبات نشستهائی در محل کانون بازنشستگان آموزش و پرورش یزد با حضور مسئولین شهرمنجمله استانداری، آموزش و پروش، شورای شهرو مسئولین کانون های بازنشستگی شهرهای استان انجام گردید

 

شورای شهر یزد ازچپ 1- بی بی زینب مرآت و  آقایان 2- محمدحسین ابدی 3- محمدبابائی مصلائی4- احمدشهسواری5- ؟6- ....زارع 7- ؟ 8- امیرحسین رادمنش9- سپنتا نیکنام 10- ؟

 

 مسئولین کانونهای بازنشستگی شهرستانهای استان یزد از چپ:آقایان ا- سیدعلی پورهاشمی مجومرد، اشکذر 2- سیدعباس طباطبائئ تفت، 3-محمدعلی دهقانی میبد، 4-؟ 5- احمد شهسواری یزد 9- محمدحسن باقی پور، ابرکوه 10- ؟ 11- محمدبابائی یزد، 13- ؟ 14- ؟ 15- ؟

           و بالاخره سالن پردیس دانشگاه فرهنگیان یزد(تربیت معلم ش پاکنژاد) درروز موعد، شاهد حضورگرم و صمیمی 1158نفر از همکاران گرانقدربازنشسته آموزش و پرورش استان یزد با ترکیب، همسران همکارفرهنگی آموزش وپرورش 199نفر.مدعوین یزد 871 نفر، ابرکوه 57 نفر، اردکان 89 نفر، بافق 38 نفر، بهاباد17 نفر، تفت 63 نفر،  صدوق و روستاق و اشکذر و فیروزآباد و زارچ جمعا 37 نفر، مهریز 19 نفر، میبد 107 نفر، مدعو برگزارشد که از این تعداد موفق به تماس با 140نفر از همکاران به سبب عدم آدرس و یا شماره تلفن و نیز تشابه اسمی زیاد در 118 مخابرات یزد موفق به اطلاع رسانی و دعوت نشدیم

 

    جناب آقای دکتر احمد صافی مشاور وزیر آموزش و پرورش  و رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش کشور 

         سخنرانی مبسوط جناب دکتر احمد صافی مشاور وزیر آموزش و پرورش  و رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش کشور مانند همیشه جذاب، پرشور و سرشار از انرزی بود.

           ایشان با سخنان خاص و شیوه ی منحصربفرد خویش مانند همیشه فضائی شاد را برمجلس حاکم  و در خلال بیانات خود ازابتکار و خلاقیت مردم استان یزد بویژه قشر فرهنگی به نیکی و نیک نامی یاد کرده و در پایان اظهار امیدواری نمودند با سعی و کوشش مسئولین و کانونهای باز نشستگی در آینده نزدیکی شاهد رفع مشکلات و معضلات بازنشستگان آموزش و پرورش خواهیم بود.

           استاندار یزد جناب آقای سیدمحمد میرمحمدی در این گردهمایی، ضمن تسلیت حادثه اندوه بار منا به ملت شریف ایران و خانواده های داغدار تأکید کرد: باید علت این فاجعه مشخص و سال‌های آینده کشورهای اسلامی در مدیریت نمودن مراسم حج دخالت صحیح نمایند. وی در ادامه افزود

              معلمان پیشکسوت، انباشته‌ای از دانش‌های زمانه هستند که باید به نحو شایسته از این سرمایه های ارزشمند استفاده شود.وی افزودند باید از تجربیات فرهنگیان بازنشسته در حوزه‌های متنوع به‌ ویژه امر تدریس استفاده شود و کانون بازنشستگی استان یزد برای تحقق این هدف میتواند راهکارهای خوبی را ارائه دهد. 

                                  

     جناب آقای سیدمحمد میرمحمدی استانداریزد           جناب آقای احمدشهسواری رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش یزد

                آقای احمد شهسواری رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش وپروش یزد ضمن خیرمقدم به اختصار مطاالبی پیرامون اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته منجمله اتمام محوطه سازی کانون برای رفاه حال همکاران و نیزتهیه بانک اطلاعاتی فرهنگیان که بیانگر مشخصات، مشکلات معیشتی، بیماری، بیمه و خدمات درمانی است   بیاناتی ایراد نمودند.

              همانطور که قبلا اشاره شد بسیاری از همکاران بزرگوار با بیماری های حاد و خاص مانند نابینائی ناشی از قند گرفته تا فلج شدن مرتبط با سکته،سرطان، عمل قلب، کبد، پارکینسون نارسائی کلیه، دیالیز، تنگی عروق و ......... دست به گریبانند اما با نیروی ایمان و اعتقاد به دعای خیر همگان با روحیه ای درخور تحسین به زندگی عادی ادامه و به آن عشق می ورزند. نه تنها  شکوه ای  نمی کنند که شاکرنعمات خدایند و چشم براه اجابت دعای خیرهمگان، آنها با توجه به استعداد و علاقه و نیز نوع بیماری، اوقات بیکاری خویش را صرف کارنموده و بجای افسردگی و خانه نشینی از لحظه لحظه های زندگی خود لذت می برند . این عزیزان دردمند و قابل ستایش علیرغم  وضع جسمی نامناسب مصرانه در خواست هرنوع همکاری برای بهتر برگزاری همایشها را داشته و بی تفاوت از کنار برگزار کنندگان، نمی گذرند.

            امید آنکه در کنار دعاهای خیر مسئولین ذیربط، تمهیداتی نیز اندیشیده شود تا این قشر زحمتکش و خادم بفرهنگ، بحق و حقوق خود رسند (که گرفتن حق در اسلام تکلیف و عمل به  تکلیف واجب است) و دوران استراحت را بتوانند با خاطری آسوده در کنار عزیزانشان بسربرند.

         درهمایش امسال علاوه برسخنرانی، اجرای نمایش نامه طنز.... با هنرمندی دو همکار باز نشسته آقایان منصورجهاندوست، اصغربمانی و هنرمند مهمان مهدی قانع بجهت انتخاب موضوع مناسب با وضعیت کاری همکاران فرهنگی چه در زمان اشتعال و چه بعد از بازنشستگی بی اندازه مورد تشویق و برای لحظاتی موجب نشاط همگان گردید.

        موفقیت و سلامتی این گروه هنرمند را از خدای بزرگ خواهانیم  

          اجرای موسیقی شاد توسط کنسرت "یکی بود یکی نبود، اثری از کانون پرورش فکری کودکان و نو جوانان استان یزد با آهنگسازی آقایان مهدی آرائی و احسان توکل با استفاده از موسیقی سنتی و تلفیق آن با اشعار کودکانه و نوجوانانه که بسیار مورد توجه قرار گرفت. به گفته آقای مهدی آرائی پیش از این در استانهای تهران، البرز، قزوین و کشور کویت هم به اجرا در آمده است. ضمنا اثریست منتخب از دانشکده ادبیات فارسی تکزاس آمریکا برای اجرای دانشجویان فارسی زبان درتابستان 1394 که دانشجویان آمریکائی به عنوان گروه کر این اثر را همراهی کردند                 

               ما این موفقیت را به هنرمند محبوب آقای مهدی آرائی تبریک گفته برای ایشان و دوستان همراهشان آرزوی موفقیت روز افزون داریم .

           طبق  روال دوسال گذشته، معرفی چهره های برتر بازنشستگان مدعو که مهمترین ملاک انتخاب این عزیزان ایجاد کار و  مشغولیت در زمان باز نشستگی می باشد   آقایان و خانمها 1- عزیز الله اخوان کفاش2- سیدضیاء مدیرطاهری 3- بتول دهقان 4- سیده حمیده وزیری بودند که فرصت بدست آمده را مغتنم شمرده و با ایجاد کار برای خود که بالاترین جوهر زندگیست، دیگران را نیزدر این نعمت، سهیم نمودند.

         اینک به اختصاربه شرح حال این عزیزان می پردازم، گرچه همه میدانیم هیچ بازنشسته ای از پا نشسته نیست و هرفرد بنوعی مشغولیتهائی دارد که علاوه بر خانواده خویش، جامعه نیز از نعمتهای آن متنعم میگردد.لذا انتخاب همه ساله تنها به مصداق مشت نمونه خروارمی باشد.

            1- آقای عزیز الله اخوان کفاش: متولد 21/01/1331 دبیربازنشسته ریاضی و سازنده انواع تابلوهای چوبی مزین به اسامی ائمه اطهار با تلفیقی ازصدها آثار مبتکرانه وجذاب. که بقول استاد نیروئی غیبی حامی و پشتیبان کاراست و درخلق اثرتاثیرگذار.

            جرقه کاردر دهه اول محرم 1381در پی لزوم نصب یک اثر هنری بدیع بر بالای منبر درمنزل پدری که همه ساله مجلس عزاداری ابا عبدالله الحسین از سال..... برگزارمی شود، بدون هیچ گونه مهارت، آموزش و یا سابقه کاری، بوجود آمد.

             تابلوها دو الی چند بعدیست و از لحاظ ابعاد(5/7 در 5/7 متربا ضخامت 120 سانتیمتر)، تعداد قطعات بکار رفته، ساعات کار، طرح و سبک بی نظیر و مطرح جهانی می باشد.             

                        استاد عزیزالله  اخوان کفاش و مجری محترم برنامه آقای علی اصغر حسینیان

        بازدید از نماییشگاه به فرد احساس توام با انرژی میدهد. تا کنون روحانیت مبارز، جنابان مرحوم محمد علی صدوقی و فرزند برومندشان آشیخ محمد، آسیدعلیرضا حیدری، آسیدعلیرضا معزالدینی، آسید حسین هاشمی و مقامات کشوری؛ سفیرونزوئلا (که تحت تاثیرجو مذهبی کارهای هنری استاد نیزقرارگرفته بود) وزیرآموزش و پرورش (یکی از برنامه هایشان در یزد بازدید از نمایشگاه بود که بسبب ضیق وقت لغو گردید.) آقایان قدمی معاون وزیرآموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنائی کشور ، سردارجعفری فرمانده کل سپاه، دکتر سعید آبادی رئیس یونسکو در ایران، اسماعیل شریف دهکردی رئیس اموراداری وزارت آموزش و پرورش بهمراهی محمدرضا خداددادی، سماوی رئیس ستاد مردمی رئیس جمهور، دکتراحمد صافی،مشاور وزیر و رئیس کانون بازنشستگان آموزش وپروش، احمد شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، شهردار، رئیس و اعضاء شورای شهریزد، معاونین استانداریزد و نیز عده زیادی توریست و........ در زمره ی بازدیدکنندگان قراردارند.

         فیلم کارها از کانال  یک شبه آ. آر.دی آلمان، شبکه سه تهران و صدا و سیمای مرکز یزد بارها پخش شده است. قراراست در آمد این مجموعه صرف معلولین و بیماریهای صعب العلاج گردد که تقریبا بالغ برصد میلیلرد تومان  قیمت گذاری و تخمین زده شده است وعده ای بر این باورند که بجهت منحصر بفرد بودن قابل قیمت گذاری نیست.

          محل نمایشگاه منزل مسکونی استاد بوده و درب آن بروی بازدید کنندگان پیوسته باز است ضمنا شماره تلفن منزل و مبایل ایشان 38244093، 09196241685 می باشد.

          همسراستاد اخوان سرکارخانم خدیجه شیخ جعفری ازفرهنگیان بازنشسته می باشند که علاوه برهمکاری با همسر، در جلسات قرآن فرهنگیان نیزشرکت مستمردارند.

     

           جناب آقای سیدضیاء مدیرطاهری و مجری محترم برنامه جناب آقای علی اصغر حسینیان

          2- آقای سیدضیاء مدیرطاهری: متولد 26/07/1329بعدازبازنشستگی با توجه به بیماری قند و عارضه مغزی بیکار ننشسته و به کار ساخت پماد سوختگی طبیعی ، جرم گیرطبیعی، و نگهدارنده گوجه فرنگی،خیارسبز و انواع میوه جات، مواد غذائی در خارج از یخچال  پرداخته و به پارک علم و فن آوری سعید آباد کرج دعوت شدند، لیکن بجهت مشکلاتی موفق به حضور نگردیدند سپس روشی برای  ماژیکهای خشک و فاقد مصرف ابداع و تحقیق درباره انواع موقوفات و آئین های مذهبی، شدده گردانی با عکسهای مربوطه، منشاء و ریشه واژه ها و ضرب المثل های ناب و خاص مردم یزد بالغ بر سه هزار کلمه  مانند شولولو، کچو کوچه، پدرت را درمی آرم، دو غورت ونیمش باقیه، و ....به جمع آوری پرداخته که آماده چاپ می باشد  

            ایشان جزء اولین کسانی بودند که با سید ابوالقاسم اِنْجَویِ شیرازی  در برنامه رادیو ایران همکاری داشته و سنتها و واژه های مردم یزد را برای رادیو ارسال و بارها برنامه ااشان بطور مستقیم پخش گردید(سید ابوالقاسم اِنْجَویِ شیرازی(1371-1300 ش)، معروف به نجوا، پژوهشگر فرهنگ عامه و مؤسس مرکز فولکلور در رادیو، فرزند سیدخلیل  معروف به صدرالعلما، از علما و روحانیان مخالف حکومت رضاشاه که به علت شرکت در واقعه مسجد گوهرشاد در 1314 به همراه خانواده به تهران تبعید شد. معصومه ابراهیمی اینترنت) بازی در تئاترو اجرای شیپورتعذیه با شیلنگ آب در شوی تلویزیون ملی ایران، شرکت درسریال سینا و همداماد حاکم و قصاب و فیلم سینمائی سبیل مردانه ، ذبیح با استاد جمشید مشاهخی و داریوش ارجمند و روز واقعه، جستجوگر و فیلم داستانی آب و آینه ، بغض دیرینه، انار، قنات و.... در زمان اشتغال و بازنشستگی درکارنامه کاریشان ثبت شده است.

             3- سرکار خانم بتول دهقان:  تک فرزندشان حسین رشیدی فر متولد سال1/1/49 با دستکاری تاریخ تولدش در شناسنامه ی خود سال 49 را به سال 45 هم حروفی و هم عددی تغییرداده و درسال22/11/1362عازم جبهه می گردد و در عملیات قدس 5 در تاریخ 15/5/64 درآبهای تالاب هورالعظیم همراه فرمانده اش شهید ساداتی، همزمان با  اعلام نتیجه قبولی اش در کنکور بدرجه رفیع شهادت نائل می گردد. وی در سه مرحله و  جمعا 45 روز در جبهه های جنگ حق علیه باطل می جنگد. پدرش داوود رشیدی فربعد از شنیدن خبرشهادت فرزندش به جبهه رفته و در تاریخ 12تیر 65 بشهادت می رسد و چهلم پدرمصادف با سال پسر می گردد. برادرخانم دهقان، احمد دهقان اشکذری از تاریخ از 19 آذر59 جزء مغقودین جنگ تحمیلی می باشد.

          ازمسئولین استان منجمله آقای شیرزادمدیرکلر استان یزد به اتفاق معاونین و روابط عمومی  و همچنین معاون رئیس جمهور آقای پاریاب، و آقای عظیمی نیا فرماندار یزد بدیدار خانم دهقان رفته  اند 

          ایشان از طرف ......در  تاریخ.......مفتخر به دریافت مدال ایثار  شده اند

          خانم دهقان خدا را شاکرگذارند که توفیق کارهای خیر ولو هرچند کوچک را به ایشان داده و توانسته انددر کنار بعضی از کارهای خیریک تخته سیاه هوشمند هم به آموزشگاه استثنائی ضرابی هدیه نمایند

          مادرشان خانم ......متولد1303 می باشندکه بعلت سکته مغزی در سال75 افتاده شده و تمام اوقاتشان صرف نگهداری از ایشان میشود.

    4- 4- سرکارخانم سیده حمیده وزیری :  خانم سیده حمیده وزیری فرزند دکتر سید محمد حسین و حاجیه خانم بی بی تاج فرساد و نواده مرحومان سید علیمحمد وزیری مؤسس کتابخانه وزیری و آیت الله حاج شیخ محمود فرساد (استاد حضرت امام خمینی ره)دارای لیسانس زبان انگلیسی از اصفهان و فوق لیسانس معماری و شهرسازی در یزد می باشند.

  

   سرکارخانم سیده حمیده وزیری و مجری محترم برنامه جناب آقای علی اصغر حسینیان  

                سال 1378 وارد شورای اسلامی شهریزد شده و در4 دوره پیاپی منتخب مردم با بیش از 16سال عضو شورای شهر یزد بوده اند ایشان در پرونده کاری خود، نایب رئیس شورا در چند دوره پیاپی، سخنگوی شورا، رئیس کمسیون های فرهنگی، اجتماعی، تحول اداری و املاک، خدمات و عضویت در کمیسیون‌های برنامه و بودجه، عمران و توسعه، نظارت و پی‌گیری و هم‌چنین عضو کمیسیون تجدید نظر ماده صد،عضو کمسیون پیگیری مشکلات مردم و فرهنگیان، عضونهاد فرهنگی آموزش و پرورش در جهت کمک به اهداف فرهنگی، بازدید هفتگی از مدارس، شرکت در جلسات شورای آموزش و پرورش،پیگیری مسائل و مشکلات دانش آموزان، مدارس، آسیب‌های اجتماعی شهر، رئیس کمیسیون مرمت و بازسازی مدارس فرسوده و مصوب نمودن کمک مالی قابل توجهی به این امرمهم، عضو هیئت مدیره ستاد دیه استان جهت آزادی زندانیان بدون جرم، نماینده شورای اسلامی شهردرشورای آموزش و پرورش استان و شهرستان، رئیس هیئت مدیره خیریه احسان استان (ویژه دانش آموزان نیازمند)، رئیس هیئت مدیره آمادگی جسمانی و آیروبیک استان یزد و...... ثبت نموده اند.

         ایشان دبیر نمونه کشوری در سال76-75  بجهت خدمات ارزشمندشان به آموزش و پرورش منجمله ارزشیابی مدارس راهنمایی ، دبیرستان‌ها و هنرستان‌های استان،انتخاب و بارها مورد تقدیر مقامات عالی وقت کشوری قرار گرفتند.

         خانم وزیری درعرصه تعلیم و تربیت ادامه دهنده راه اجداد خویش بوده و با توجه به علاقه مندی ایشان به ورزش یک ورزشکار موفق و نیز حامی ورزش و ورزشکاران می‌باشند

        وی در سال1352 به استخدام آموزش و پرورش و در سال1382 به افتخار بازنشستگی که آغازی پر بارجهت رفاه و آسایش مردمان شهرخود بود نائل آمدند. به امید اینکه، این بانوی گرامی، مانند گذشته پیوسته مدافع حقوق پیشکسوتان و فرهنگیان و شهروندان عزیزی که نقش مهمی در انتخابات شهر را داشته و دارند،ایفا نمایند.انشاءا... 

 

 

 

  تالار یاقوت مجتکع رفاهی فرهنگیان یزد اثری ماندگار از دوران ریاست جناب آقای احمد شهسورای در زمان مدیرکلی و ریاست سازمان آموزش وپرورش یزد

/ 0 نظر / 96 بازدید