برگزاری پنجمین همایش بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد تحت عنوان زمزمه محبت5

برگزاری پنجمین همایش بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد تحت عنوان زمزمه محبت5

 

جناب آقای دکتر احمد صافی23شهریور96یزد

            قبل از پرداختن به گزارش چگونگی برگزاری پنجمین همایش بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد، باتوجه به سؤالات عده ای ازهمکاران ارجمند که جویا ی فایده و بهره مندی چنین مراسمی بودند به استحضار میرساند.

 

      1- علت اصلی  برپائی همایشها(با توجه به رعایت تناسب سنی) تجدید دیدار همکاران، همکلاسان و هم مدرسه ای ها و در نتیجه انسجام یک جمع ازهم گسسته بعد از گذشت مدتی طولانی است که نتیجه آن موجب تقویت روحیه و ایجاد فضای معنوی و سرشار از نشاط و صمیمیت و تجدید خاطرات برای  شرکت کنندگان و ایجاد انگیزه جهت استمرار دور هم بودنهاست.

       2- شناسایی توانمندیهای علمی، فنی و ثبت ذخایر معنوی و محفوظات سینه ای برخی از همکاران علاقمند ، برای اطلاع رسانی و تحقیق در آثار گذشتگان و چگونگی نشر افکار و  زندگی موفق آنان در زمینه های مختلف .

       3-  شناسایی اولین ها و برترین ها و چهره های ماندگار و صاحب نظران فرهنگی، دررابطه با تخصصها، میراث ، فرهنگ، علم ، ادب و تعامل با مراکز ذیصلاح مانند سازمان اسناد ملی استان ، میراث فرهنگی، مشاهیر، صدا و سیما، رسانه ها و.........

       4 - کمک به محققین و پژوهشگران و دانشجویان و نویسندگان  از لحاظ انتقال اطلاعات. به منظوربهبود دیدگاههای اجتماعی و ایجاد انگیزه در اعتلای کیفیت فرهنگ و ادب وکمک به اهداء و نشر تالیفات و تحقیقات همکاران فرهنگی ومعرفی آنان به مراکز ذیصلاح علمی و فرهنگی

        5- شناسائی هنرمندان و شعرای گمنام فرهنگی، نخبگان، فرزانگان، دانشمندان، و توانمندان متواضعی که به جهت فروتنی، بزرگ منشی یا موقعیت زمانی و مکانی از اذهان دور مانده و ناشناس مانده اند. 

        6-  تقویت امید به زندگی در فرهنگیان بازنشسته و منزوی وایجادانگیزه ارتباط مجدد با همکاران دانش آموزان و اجتماع که منشاء کارهای خیر در جامعه و شهر وبین مردم بوده اند.

              لذا میطلبد استمرار این همایشها با امعان نظر به استقبال بی شائبه آنان نه تنها از نظر اجتماعی بلکه از نظر روان شناسی کما کان پر رونق تر وگسترده تر ادامه یابد. باشد که در این راه از نقطه نظرات سازنده و همکاری گسترده تمام همکاران عرصه علم و ادب و فرهنگ بهره مند گردیم .و من الله التوفیق

                                     .........................................

           هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش  یزد درجلسه 2 آبان95،مصوب نمود تا طبق روال چهار سال گذشته نشستی با حضورهمکاران پیشکسوت فرهنگی (متولدین مهر 1333تا مهر1335) برگزارگردد. در این نشست زمان برگزاری 23مهر1396 برابر با 23 ذالحجه (درآستانه روز خانواده و تکریم بازنشستگان) تعیین گردید.

           در این راستا جلساتی در 2و21آبان، 18 دی،14بهمن سال 95 ونیز11 و 18خرداد، 15تیر و ا مرداد96 تشکیل و در مورد نحوه برگزاری زمزمه محبت5 بحث و تبادل نظر گردید.

 

 از راست: 1 - شادروان زنده یاد جلیل طیبات عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش یزد  2- جناب احمدشیرزاد مدیرکل محبوب آموزش و پرورش یزد 3- آقای محمدرضا طاقه باف عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش یزد3- آقای محمد بابائی  مصلائی مدیرعامل و عضو کانون بازنشستگان آموزش و پرورش یزد 3- جناب آقای قانع رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش یزد 3- جناب آقای علی اصغرحسینیان مشاور فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد

                 در5خرداد95 مقررشد دعوت همکاران شهرستانی از طریق مسئولین کانونهای هر شهرستان انجام گیرد

 

رؤسای کانونهای باز نشستگی شهرستانهای استان یزد. از راست: آقای سیدحسین پورهاشمی مجومرد، صدوق اشکذر2- آقای محمود ابدی عضوهیئت مدیره کانون آموزش وپرورش یزد3 -   ؟  4- آقای محمدعلی دهقانی از میبد 5 - آقای محمدحسن باقی پور از ابرکوه 6- آقای طباطبائی از تفت

 تعداد مدعوین شهرستانها در همایش5   بشرح ذیل می باشد

   1-  شهرستان اردکان 102 نفر(آقای واحدیان)

   2-  شهرستان ابرکوه 64  نفر(آقای  محمدحسن باقی پور   ابرکوه

   3-  شهرستان تفت 60نفر ( آقای امرالله متقی)

  4 شهرستان میبد 140 نفر ( آقای محمد علی دهقانی)

5 – شهرستان صدوق واشکذر 40 نفر (پورهاشمی مجومردآقاسیدحسین صدوق اشکذر)

 6-  شهرستان بهاباد

  7 - شهرستان بافق  25 نفر(آقای ضیاء ملک زاده)

8 – شهرستان زارچ (آقای صفر بابایی زارچ

                 لازم به یاد آوریست که در این راستا نشستهائی با حضور مسئولین شهریزد، صندوق بازنشستگی کشوری، اداره کل و ناحیه یک آموزش و پروش یزد انجام

             مسائل و دغدغه های امسال بازنشستگان پر رنگ تر از همیشه، بی عدالتی در پرداخت حقوق و عدم اجرای قانون نظام هماهنگ بود که همانند سالهای گذشته محور اصلی سخنرانی سخنرانان بشمار می رفت. شعر ذیل بیانگر خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل است

ﺩﺳﺖ ﻭ ﭘــﺎ ﮔﺮ ﺑﺸﮑﻨﺪ ﺑﺎ ﻧﺴﺨﻪ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ

                                    ﭼﺸﻢ ﮔﺮﻳﺎﻥ ﻫﻢ ﺩﻣﻲ ﺑﺎ ﺑﻮﺳﻪ ﺧﻨﺪﺍﻥ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ

ﺳﻴــﻞ ﺑــﺎﺭﺍﻥ ﮔــــﺮ ﺑﺒــــﺎﺭﺩ ﺍﺯ ﻧﺴﻴـــــﻢ ﺻﻮﺭﺗﻲ

                                    ﻏــﻢ ﻣﺨـــﻮﺭ ﺑﺎ ﺧﻨﺪﻩ ﺍﻱ ﺍﺯ ﺩﻳﺪﻩ ﭘﻨﻬﺎﻥ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ

ﻣﺨﺘﺼــــﺮ ﮔــﻮﻳﻢ ﺍﮔـــﺮ ﻭﻳــﺮﺍﻥ ﺷـﻮﺩ ﮐﺎﺷﺎﻧﻪ ﺍﻱ

                                    ﺟــﺎﻱ ﻫــﺮ ﻭﻳــﺮﺍﻧﻪ ﺍﻱ ﮐﺎﺧــﻲ ﻧﻤﺎﻳـﺎﻥ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ

ﺍﻱ ﺧــﺪﺍ ﻫــﺮﮔﺰ ﻧﺒﻴﻨـــﻢ ﺑﺸــﮑﻨﺪ ﻗﻠـــﺐ ﮐﺴﻲ

                                 ﺩﻝ ﺷﮑﺴﺘﻪﺑﺎﻃﻨﺶ ﺍﺯ ﺭﻳﺸـﻪ ﻭﻳـــﺮﺍﻥ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ...!

              این شعر را باید بسمع و نظر شاگردان گذشته که مسولین و تصمیم گیران فعلی می باشند رساند ، زیرا خلیفه مسلمین حضرت علی بن ابی طالب فرمودند «من علّمنی حرفاً فقد صیّرنی عبداً».هرکس به من کلمه ای بیاموزد مرا (بنده) خود کرده است . ایشان به حاکمان و تصمیمم گیران کشور گوشزد نمودند و  هشدار دادند بنابراین ،شما ها حق کلام امیر المومنین را بجا نیاورده اید، از نمک نشناسی بپرهیزید و نمکدان نشکنید که دنیا دار مکافات است و عاقبت به آتش اعمال بد خود و نهایتا  به عذاب الهی، هم در این دنیا و هم در آن دنیا گرفتار خواهید شد

                   مسؤلیت دعوت ازمدعوین محترم واجد شرایط امسال نیزبه اینجانب محول گردید، که شامل پرسشهائی(با توجه به لزوم داشتن اطلاعات برحسب موارد پیش آمده در سالهای گذشته) از قبیل اطلاع رسانی به همکاران گرامی بشرح زیربود.

         نام،  نام خانوادگی نام پدر، شماره ثابت و همراه، بیماری و مشکلات احتمالی زندگی،  شاخص بودن، مهارت، آدرس،کدپستی، درخواست عکس پرسنلی و گروهی در مدارس(متاسفانه با فوت استاد طیبات تهیه فیلم پیشکسوتان و فرهنگ یزد محقق نشد و تهیه آن به سال بعد موکل گردید) ونیزمعرفی و توضیحات مختصری درمورد نوع خدمات رسانی سازمان صندوق باز نشستگی کشوری یزد به عزیزان محترم بازنشسته.

          کل مدعوین واجد شرایط امسال (متولدین مهر1333تا اول مهر1335) استان یزد بتعداد 1384 نفر و درشهر یزد 1020 نفر بودند که با تماس تلفنی از مهرماه گذشته لغایت 22شهریور96 بتدریج از طریق تلفن دعوت و اطلاع رسانی شد. لیکن با  105 نفراز این عزیزان بسبب نداشتن شماره تماس(با توجه به کمک از طریق  سامانه کاریر 118 و فضاهای مجازی وتشابه اسمی) ارتباط میسر نگردید. لذا لیست اسامی این همکاران گرامی ضمیمه مدعوین سال بعد منظور تا در صورت تماس ان شاءالله درسال آینده دعوت شوند

          بالاخره همانند سالهای گذشته سالن پردیس دانشگاه فرهنگیان یزد(تربیت معلم ش پاکنژاد سابق) درروز موعود(23شهریور96) شاهد حضورگرم و صمیمی همکاران گرانقد ربازنشسته آموزش و پرورش استان یزد بود

        طبق  روال همایشها در چهار سال گذشته، معرفی چهره های برتر بازنشستگان مدعو که مهمترین ملاک انتخاب این عزیزان، مشغولیت در زمان باز نشستگی بوده و فرصت بدست آمده را مغتنم دانسته ، با ایجاد کار  خود را از نعمت تلاش و کوشش محروم ننمودند شناسائی واز بین 20نفراز افراد معرفی شده ، هیئت مدیره برحسب نوع مشغولیت و تلاش آنان  در حال  وگذشته در جلسه موزخه 13شهریور96 آقایان و خانمها را بشرح زیر جهت معرفی در همایش5 برگزیدند.

  1. سرکار خانم رضوان امامی بندرآبادی با سابقه  2 سال دانشسرا و 10 سال مدیریت و 18 تدریس در پایه های مختلف ابتدائی

      خاطره : خانم امامی ضمن تشکرو قدر دانی، گفتند، سال 72 در پایه چهارم ابتدایی دانش آموزی داشتم که همیشه نزدیک در کلاس می ایستاد تا وارد شوم. سپس تا آخرساعت کنار میزم می ایستاد و حاضربه نشستن در سرجایش نبود ضمنا از نظر درسی هم ضعیف بود.

       یک روز والدینش را خواستم و در مورد رفتار دخترشان در منزل سؤال کردم. پدرش حرفی نزد اما مادر چند روز بعد نزدمن آمد و مسائلی را گفت که متوجه شدم.دانش آموزم در خانه دارای کمبود محبت است.

         تصمیم گرفتم این کمبود را جبران کنم, لذا اجازه دادم کنارم بنشیند و با من صحبت کند. این رفتارها موجب شد تا در یادگیریش مؤثر باشد و پایان همانسال با معدل 20 رتبه برتر کلاس را از آنِ خود نماید. در آخرین خبری که از وی دارم اینست که در دانشگاه مشغول تحصیل است.

                    

آقای انتظاری ششم دبستان          دیپلم                                

  

2- جناب آقای محمد رضا انتظاری:  باسلام و ابرازمحبت، سخن را آغاز و معلمی را سراسر خاطره های شیرین و گاهی هم تلخ برشمرده و اضافه کردند یکی از این خاطره های شیرین برای من این است که: با توجه به علاقه مندی خودم،  با دانش آموزان المپیادی زیاد کار می کردم. یکی از روزها در هنگام خروج از کلاس درس در مرکز استعداهای درخشان (دبیرستان فرزانگان) واقع در محله مهدی آباد دانش آموزی به نام خانم زلفا زینل پور که در حال حاضر در کسوت معلمی در دانشکده برق دانشگاه یزد مشغول تدریس می باشد، کنار وسیله نقلیه ام که یک موتور بود ایستاد و سؤالی پرسید.در مورد آن سوال با هم بحث نمودیم ولی نتیجه ای نگرفتیم خداحافظی نمودم و سوار موتور شدم تا به منزل خودم واقع در امامشهر بروم اما آنقدر این مسئله ذهنم را مشغول نموده بود که وقتی از موتور پیاده شدم ناگهان متوجه شدم جلو درب منزل پدر و مادرم واقع در بلوار دهه فجر محله گنبد سبز هستم  با خودم گفتم دختر خدا خیرت دهد این چه موقع سؤال پرسیدن بود که من راه خانه ام را اشتباه آمدم. جالب اینجا است که از آن موقع تا به حال هر وقت  فکر می کنم از چه مسیری به آنجا رفته ام یادم نمی آید. اما خدا را شکرمیکنم که این موضوع هم سبب خیر شد و من توانستم بدون برنامه قبلی به زیارت پدر و مادرم نائل و سپس به خانه ام بروم.

             3-  جناب آقای علی جمالی پا قلعه : بنام رب الارباب و مربی تمام موجودات که تعلیم و تربیت ذات اقدس اوست و پیامبرانش سفیران هدایت ابناء بشر و تلاش معلمین در راستای چنین انگیزه ای شکل می گیرد و به بار می نشیند. انتخاب معلمی باید عاشقانه باشد زیرا که خاطرات معلمی نشأت گرفته از این عشق لایزال است. انسانی که به فکر سوختن می افتد مردانه می ایستد که گفته اند.
در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن.             شرط اول قدم آن است که مجنون باشی
سال 57 بود که وارد آموزش و پرورش شهربابک شدم با دانش آموزانی مهربان، مؤدب، درس خوان و دوست-داشتنی کارم را شروع کردم.
کارنامه ام بعد از 30 سال خدمت و تدریس دارای شهادت جمعی از دانش آموزانم در دفاع مقدس، و رسیدن جمعی به مدارج عالی تحصیلی می باشد.
خاطره1: در سال 86 که به حج مشرف شدم زن و شوهر پزشکی همسفرم بودند که با آقای دکتر هم اتاق شدیم. او یکی از شاگردانم بود. با همان ادب و احترام زمان دانش  آموزی می خواست تا در این سفر هم به او درس عبودیت و بندگی خدا بیاموزم.
خاطره2: به جلسه مهمی در یزد دعوت شدم که سخنران اصلی دکتر مطرحی که استاد دانشگاه بود. وی پس از سخنرانی نزد من آمد و با همان خضوع و خشوع زمان تحصیل گفت استاد نصایح شما را فراموش نمی کنم. بخصوص اینکه فرمودید.
زندگی جنگ است جانا، بهر جنگ آماده شو               نیست هنگام تأمل، بیدرنگ آماده شو
او افزود این شعر چنان تحولی در من ایجاد کرد که با تمام نیرو با مشکلات جنگیدم و مدرک دکتریم را گرفتم و امروز در تهران مشغول خدمت هستم.
  به مدت 20 سال صبح ها به کارهای اداری اشتغال داشتم به علت علاقه به تدریس و معلمی عصرها به آموزش بزرگسالان بازمانده از تحصیل در دبیرستانهای بزرگسالان یزد میپرداختم که تعدادی از شاگردانم کارگر و خدمتگزار بودند و عده ی زیادی از آنها  با مدارج عالی علمی فارغ التحصیل شدند و مصدر خدمت به جامعه می باشند
همه ما معتقدیم بچه های ناهنجار هم دانش آموزند. دانش آموزی داشتم که به علت ناهنجاری های رفتاری و مشکلات اخلاقی از مدرسه اخراج شده بود. به گونه ای متحول گردید که در کنکور سراسری در رشته پزشکی یکی از دانشگاه های معتبر کشور پذیرفته شد.
و نکته آخر اینکه سال 68 رئیس آموزش و پرورش اشکذر بودم یکی از شرکت کنندگان در آزمون دانشسرای روستایی  نامه ای برایم نوشت و با ارسال یک اسکناس 20 تومانی اظهار کرده بود که عاشق معلمیست. او قسمم داده بود که هدیه اش را بپذیرم و در آزمون ورودی هم قبولش کنم. اما فقط می توانستم برایش دعا کنم و امروز یکی از معلمان خوب آموزش و پرورش است.
             4 -  محمدرضا خدائی آقای خدائی بذکر خاطره ای نپرداخته و ترجیح دادند تا وقت خود را به دیگر همکارانشان اختصاص دهند.. 

             5- جناب آقای جلال زرگر باشی :  آقای زرگرباشی استخدام سال ۵۸ می باشند ایشان درسال ۵۹ با شروع جنگ تحمیلی به جبهه اعزام ودر تاریخ ۲0/10/۵۹ اسیرمیشوند . اما درزمان اسارت در زندانهای دشمن دست از تلاش و کوشش در راه آموزش نمی کشند.

      خاطره1 - زمانی که قلم ودفتردر زندان عراقی ها ممنوع بود برای بی سوادان اسیر از زمین خاکی زندان تخته سیاه واز انگشت اشاره بجای  گچ و قلم استفاده می کردم تاخواندن و نوشتن را به اسرا بیاموزم.

       خاطره 2-   وقتی یک نوآموزن هم سلولی، قلمی را از صلیب سرخ گرفته و پنهان کرده بود، نگهباناتن متوجه شده او را به همین جرم همراه با مجازات سه روز تنبیه بدنی، به انفرادی فرستادند تا معلم خود و اهداءکننده قلم را نشان دهد. اما آن.دلاور بهیچ کدام اقرار نکرده بود.

          آقای زرگرباشی با تداوم کارمعلمی در زندان های بعثی به دشمن ثابت نمودند که معلمین در اسارت هم به رسالت خویش پای بندند و بدان عمل کرده وداغ اسارت خود را با اجرای اهداف عالیه ای که دارند به دل دشمن می گذارند

           گروه موسیقی (بازخوانی آهنگ های قدیمی) با اجرای خوب مصطفی راغب و با  هنرمندی آقایان احسان توکل تار ،  حسین آستانداری نوازنده تنبک لحظات شادی را برای حاظران رقم زدند.

 

               رسانه ها و همایش5 نکوداشت پیشکسوتان تعلیم و تربیت استان یزد با عنوان زمزمه محبت5 درپنجشنبه  23شهریور96

             به منظور تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد؛

پنجمین همایش «زمزمه محبت» در یزد برگزار می‌شود

شناسهٔ خبر: 4086372 - چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰

استانها > یزد

          یزد ـ رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری پنجمین همایش «زمزمه محبت» ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا قانع عزآبادی ظهر امروز در نشست خبری معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد ۱۵ هزار بازنشسته فرهنگی دارد، اظهار داشت: بر اساس دسته بندی سنی، هر سال از هزار تا هزار و ۲۰۰ نفر از این بازنشستگان تجلیل می‌شود.

         وی عنوان کرد: در پنجمین همایش زمزمه محبت که قرار است روز پنج‌شنبه در سالن شهید پاکنژاد یزد برگزار شود، از بازنشستگان متولد سال‌های ۳۳ تا ۳۵ تجلیل خواهد شد.

           قانع عزآبادی بیان کرد: تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش از سنین ۱۰۰ سالگی آغاز شده و اکنون دسته بندی سنی ۶۱ تا ۶۳ سال تجلیل خواهند شد.

              وی یادآور شد: در مراسم فردا، مشاور وزیر آموزش و پرورش و رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استانی حضور خواهند یافت.

             رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ادامه داد: این مراسم صبح فردا، ۲۳ شهریورماه در سالن شهید پاکنژاد یزد برگزار خواهد شد.

                        ...........................................................................

یک مسوول: با ایجاد امکانات گردشگری، بازنشستگان را از خانه نشینی، دور کنیم

یزد - ایرنا - مشاور وزیر و رییس کانون های بازنشستگان آموزش و پرورش، سلامت اجتماعی را از جمله نیازهای بازنشستگان بیان کرد و گفت: با فراهم کردن امکانات گردشگری، آنها را از خانه نشینی دور کنیم.

          به گزارش ایرنا احمد صافی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از فرهنگیان بازنشسته استان یزد افزود: اگر بازنشستگان تنها بمانند افسرده می شوند بنابرابن باید با برپایی مجامع مختلف زمینه حضور آنها را در اجتماع فراهم کنیم.
وی اظهار کرد: بازنشسته های آموزش و پرورش قوی ترین سرمایه انسانی هستند که جامعه نباید از آنها غافل شود زیرا با استفاده از تجربیات آنان زمینه رشد و توسعه کشور فراهم می شود.
صافی افزود: وجود این افراد ظرفیت عظیمی است که باید از آن به عنوان فرصتی برای ارایه مشاوره به مدیران و معلمان استفاده کرد.
وی گفت: افتخار می کنیم که 30 سال برای روشنگری هزاران انسان تلاش کردیم بنابراین باید تکریم از این قشر به نحو مطلوب صورت گیرد.
وی از استان یزد بعنوان استان مراجع ، علماء ، محققان و نویسندگان برجسته یاد کرد و افزود: کارنامه آموزش و پرورش استان یزد، درخشان است.
مشاور وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: همواره برای پیگیری مطالبات و نیازهای گروه های عظیم بازنشسته فرهنگی تلاش می کنیم.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد هم گفت: سرمایه انسانی امروز استان مدیون تلاش ها و کوشش های خستگی ناپذیر فرهنگیان این خطه است، بدون تردید بیشترین نقش در نظام تعلیم و تربیت آموزش و پرورش متعلق به نیروی انسانی است.
محمد علی طالبی افزود: فرهنگیان با توجه به مشکلاتی که دارند در راه تعلیم و تربیت فرزندان این جامعه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و نیروهای خوبی تحویل جامعه می دهند.
وی موفقیت دانش آموزان استان در آزمون سراسری، المپیادها و جشنواره ها را حاصل تلاش معلمان استان دانست و اظهار کرد: تعامل میان آموزش و پرورش و مسوولان دستگاههای اجرایی و مدیریت ارشد استان مثال زدنی است .
وی اضافه کرد: بازنشستگان سرمایه های بسیار ارزشمند و گرانقدری هستند که همچنان در جامعه منشاء خیر و اثر می باشند بنابر این باید از تجربیات انها استفاده کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد هم پیشکسوتان فرهنگی را مایه افتخار نظام تعلیم و تربیت و از گنجینه های خرد و دانایی دانست و گفت: هر چه از مقام و منزلت معلمان تجلیل شود، کم است زیرا این قشر از تاثیرگذارترین اقشار جامعه هستند و جامعه امروز نیز محصول تلاش و فداکاری این قشر است.
احمد شیرزاد مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز با قدردانی از پیشکسوتان فرهنگی افزود: تکریم بازنشستگان فرهنگی، تکریم نظام تعلیم و تربیت و سال ها تلاش و عزت آنان است.
همایش نکوداشت از پیشکسوتان تعلیم و تربیت با عنوان زمزمه محبت با حضور یکهزار و 200 نفر از فرهنگیان متولد سال های 33 تا 35 برگزار شد.
این همایش به مناسبت 25 ذی الحجه روز بازنشستگان و خانواده برپا شد.
استان یزد 15 هزار بازنشسته فرهنگی و نزدیک به 16 هزار فرهنگی شاغل دارد.
2088/ 6197 خبرنگار:کبری دانشی ** انتشار: فلاح

 

 

 

/ 0 نظر / 180 بازدید