لی چینگ یون غرائب طبیعت اقتباس ازسالنامه پارس 1311 ص101 

              لی چینگ یونداخل 252 سالگی است موی سر و ریشش قریب یک قرن قبل سفید شده، اشتهای کامل دارد ومثل مردان دورۀ شباب محکم و با ثبات راه میرود.وی ازاهالی کانیرین واقع در جنوب سه چوآن است درسال هفدهم سلطنت امپراطورکانک سی پادشاه دوم خانوادۀ چینگ متولد شده. او درجوانیش دوافروش و اغلب برای تهیه نباتات طبی به کوههای سه چوان وکیچومیرفته است،23زن عمر خود را در خانه اش بسربرده و خانم فعلیش متجاوزازشصت سال دارد.وقتی لی به قرن اول عمرش رسیداولیای امور محلی ازدولت تقاضا کردندکه جشنی برای عمرصدساله او گرفته شود. این تقاضا در 200 سالگی اوتجدید شد.دربهار1928 ژنرال یانگ سن وی رابه وان سین احضار وضیافتی به افتخاراوداد وقتیکه از سن او سؤال شد اتفاقات متجاوز از یک قرن گذشته را بیان کرد. مردی است با چانه درازو گوشهای بزرگ.«نقل از روزنامه پوپل منطبعۀ شانکهای 1929»

          اقتباس ازسالنامه پارس 1311 ص101 و باتشکرازسرکارعلیه خانم اقدس بقائی یزدی که اجازه استفاده از کتابخانه شخصی خود را بمن داده اند.

             برگرفته از سایت ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد: لی چینگ یون (درگذشته در ۶ می ۱۹۳۳) گیاه‌شناس چینی است که تصور می‌شود بیش از ۲۵۶ سال عمر کرده است. او مدعی بود که در سال ۱۷۳۶ به دنیا آمده، در حالی که مدارک مناقشه برانگیزی وجود دارد که تاریخ تولد وی را به سال ۱۶۷۷ برمی‌گرداند. هر دو مقدار ۱۹۷ و ۲۵۶ سال بسیار بیش از طولانی‌ترین عمر تایید شده است که مربوط به ژان کالمان با ۱۲۲ سال ۱۶۴ روز می‌شود.[۱] وی ۲۳ زن و ۱۸۰ نوه داشت.[۲]

منابع[ویرایش] 1- پرش به بالا ↑ ویکی پدیای انگلیسی لی چینگ یون  2- پرش به بالا ↑ مرد‌ ۲۳ زنه‌ای که‌ ۲ قرن زندگی‌کرد!؛ دنیای اقتصاد؛ ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ 

در سال ۱۹۳۳میلادی مجله و روزنامه نیویورک تایمز خبر از فوت مردی دادند که به گفته اطرافیانش ۲۵۶ سال سن داشت این مرد چینی لی چینگ یون نام داشت که دارای ۲۳ همسر و ۱۸۰ فرزند و نوه و ...بود!
"قلبت را آرام نگه دار!مثل یک لاکپشت بنشین!مثل یک کبوتر شادمان باش و مثل یک سگ بخواب!"این کلمات راز عمر طولانی لی چینگ بود که وقتی وو پی فو سردار جنگ وی را به خانه اش دعوت کرد تا راز عمر طولانی را از وی بپرسد به او گفت.رژیم غذایی وی را نیز عمدتآ برنج تشکیل میداد.
اطلاعات زیادی از وی در دسترس نیست.وی در استان سی چوان بدنیا آمد و همانجا نیز درگذشت. در ۱۰ سالگی خواندن و نوشتن میدانست و به استانهای زیادی نیز سفر کرده بود.شغل وی فروش سبزی ها و گیاهان دارویی بود البته فقط در صد سال اول عمرش!
سن دقیق وی رانیز یک استاد دانشگاه به نام وو چونگ اثبات کرد چون خودش نمیدانست که در سال ۱۶۷۷ میلادی بدنیا آمده است.

 

ثبت::  چهارشنبه ۲۴ تیر۱۳۸۸ساعت 21:55  :: روشول   منابع: 1, 2, 3
لی چینگ یون یک مرد چینی است که بعد از ۲۵۶ سال زندگی ۲۳ زن و ۱۸۰ نوه دارد!
آفتاب : آفتاب:  لی چینگ یون از دنیا رفته اما بر اساس آخرین امار ها او مسن ترین انسان روی زمین بوده است! خیلی ها راجع به نحوه ی زندگی کردن او و رژیم غذایی اش کنجکاو هستند.

 راز و رمز یک زندگی طولانی چیست؟

 مشاور لی چینگ یون راز داشتن یک زندگی طولانی را به او آموخته است : نداشتن استرس،آرام راه رفتن و خوب خوابیدن!

خود لی چینگ یون اعتراف کرده که در سال ۱۷۳۶ متولد شده و ۱۹۷ سال زندگی کرده است. در سال ۱۹۳۰ یک استاد دانشگاه به نام وو چونگ در پرونده ای اثبات کرده که که لی در سال ۱۶۷۷ متولد شده

لی چینگ یون اقتباس از آفتاب :